vrut-detail

25. 12. 2020

Rozměry vrutů – detail, který dělá rozdíl

Každý detail tvaru vrutu Rothoblaas je analyzovaný a navržený tak, aby se zvýšila účinnost, pokud jde o pevnost a použití. vrut-detail
  1. SAMOVRTNÝ HROT Samovrtný hrot obohacený o exkluzivní tvar pro použití do zvláštních druhů dřeva (LVL, hardwood,...) se závitem ve tvaru vývrtky až do hrotu zaručuje rychlý a účinný počáteční záběr.
  2. ZÁŘEZ Zářez umožňuje přetržení vláken ve fázi vkládání, čímž zabraňuje riziku vzniku trhlin a prasklin ve dřevě. Pozice zářezu kousek od hrotu je zásadní pro zajištění optimální schopnosti přilnutí a provrtání hrotu.
  3. ZÁVIT Závit s pečlivě navrženým tvarem umožňuje rychlé a bezpečné zašroubování, především je stoupání závitu v souladu s průměrem a délkou vrutu. Závity s rychlým stoupáním se hodí pro středně velké/velké vruty, aby urychlily šroubování, zatímco závity s pomalým stoupáním jsou ideální pro malé vruty, kdy je při šroubování vyžadována pečlivost a přesnost.
  4. FRÉZA Tvar frézovacího závitu je speciálně navržen pro roztažení vláken dřeva a odstranění třísek, které vznikly ve fázi postupu vrutu. Frézování vytváří prostor pro prostup stopky a omezuje přehřátí vrutu.
  5. DŘÍK Dřík je pokryt speciálním povrchovým voskováním, čímž se výrazně snižuje tření a v důsledku toho i torzní námaha během šroubování.
  6. ZAPUŠTĚNÍ Drážky (nazývané „ribs“) se vyznačují velmi řeznou formou schopnou řezat třísky, které vypadávají z otvoru po provrtání dřeva.
  7. HLAVA Tvar hlavy stanoví odolnost proti proniknutí vrutu.
zářezstoupání závitufrézavoskovánízáhlubníkyširoká hlava

Další aktuality

10. 3. 2022

Novinka v sortimentu Den Braven

Rádi bychom Vás upozornili na novinku v nabídce produktů značky Den Braven. Jedná se o rychleschnoucí PU ...

Přečíst

12. 8. 2021

Novinky v sortimentu Holz Technic

Rádi bychom Vás upozornili na nové produkty z divize Holz Technic. Jedná se především o nové produkty ...

Přečíst