vrut-detail

25. 12. 2020

Rozměry vrutů – detail, který dělá rozdíl

Každý detail tvaru vrutu Rothoblaas je analyzovaný a navržený tak, aby se zvýšila účinnost, pokud jde o pevnost a použití. vrut-detail
  1. SAMOVRTNÝ HROT Samovrtný hrot obohacený o exkluzivní tvar pro použití do zvláštních druhů dřeva (LVL, hardwood,...) se závitem ve tvaru vývrtky až do hrotu zaručuje rychlý a účinný počáteční záběr.
  2. ZÁŘEZ Zářez umožňuje přetržení vláken ve fázi vkládání, čímž zabraňuje riziku vzniku trhlin a prasklin ve dřevě. Pozice zářezu kousek od hrotu je zásadní pro zajištění optimální schopnosti přilnutí a provrtání hrotu.
  3. ZÁVIT Závit s pečlivě navrženým tvarem umožňuje rychlé a bezpečné zašroubování, především je stoupání závitu v souladu s průměrem a délkou vrutu. Závity s rychlým stoupáním se hodí pro středně velké/velké vruty, aby urychlily šroubování, zatímco závity s pomalým stoupáním jsou ideální pro malé vruty, kdy je při šroubování vyžadována pečlivost a přesnost.
  4. FRÉZA Tvar frézovacího závitu je speciálně navržen pro roztažení vláken dřeva a odstranění třísek, které vznikly ve fázi postupu vrutu. Frézování vytváří prostor pro prostup stopky a omezuje přehřátí vrutu.
  5. DŘÍK Dřík je pokryt speciálním povrchovým voskováním, čímž se výrazně snižuje tření a v důsledku toho i torzní námaha během šroubování.
  6. ZAPUŠTĚNÍ Drážky (nazývané „ribs“) se vyznačují velmi řeznou formou schopnou řezat třísky, které vypadávají z otvoru po provrtání dřeva.
  7. HLAVA Tvar hlavy stanoví odolnost proti proniknutí vrutu.
zářezstoupání závitufrézavoskovánízáhlubníkyširoká hlava

Další aktuality

9. 9. 2020

Montážní videa

Podívejte se na nějaká montážní videa.

Přečíst

8. 4. 2020

Videa a soubory ke stažení

Připravili jsme si pro vás několik zajímavých videí. Podívejte se, jak používat různé montážní prvky ...

Přečíst